Program "Dobry start" (300+)

Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018

Komu przysługuje?

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku w kwocie 300 zł na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

WAŻNE świadczenie nie przysługuje na dzieci: rozpoczynające roczne przygotowanie przedszkolne, uczęszczające do szkoły policealnej, szkoły dla dorosłych oraz studentów.

 

 

Jak otrzymać wsparcie?

Aby otrzymać wymienione wsparcie należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny lub faktyczny dziecka.

Wnioski drogą elektroniczną można składać już od 1 lipca 2018 r. (za pomocą bankowości elektronicznej oraz przez stronę www.empatia.mrpips.gov.pl).

Wnioski papierowe można składać od 1 sierpnia 2018 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławoborzu ul. Leśna 1A w godzinach od 7.00 do 15.00

 

Kiedy wypłata świadczenia?

Jeżeli wniosek zostanie złożony w lipcu lub sierpniu wypłata następuje do 30 września.

W przypadku złożenia wniosku w okresie od września do listopada wypłata następuje w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

WAŻNE! Wnioski można składać tylko do 30- go listopada. Wnioski, które zostaną złożone po tym terminie pozostawia się bez rozpatrzenia.

 

Uproszczona procedura

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania świadczenia zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.


Ośrodek przesyła wnioskodawcy informację o przyznaniu świadczenia dobry start na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej. W przypadku niewskazania adresu poczty elektronicznej wnioskodawca ma możliwość odebrania osobiście w Ośrodku informacji o przyznaniu świadczenia.

 

 

Informacje o przyznaniu świadczenia będą przysłane do wnioskodawców z adresu mailowego:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku informacji o przyznaniu świadczenia otrzymanej z innego adresu mailowego należy powiadomić GOPS o zaistniałej sytuacji, ponieważ może być to próba oszustwa!

 

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT PROGRAMU UDZIELANE SĄ POD NUMEREM TELEFONU 94 36 50 299

 

 

Odsłony: 2171