Kampania profilaktyczna przeciw piciu alkoholu i paleniu papierosów

Opublikowano: piątek, 14, kwiecień 2017

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławoborzu uczestniczył w 2016 r. w kampanii profilaktycznej przeciw piciu alkoholu i paleniu papierosów.

Zamówiono materiały profilaktyczne wydawane przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Ulotki i plakaty trafiły do lokalnych szkół oraz udostępnione zostały w siedzibie Ośrodka.

Materiały zawierały konkretne ostrzeżenia oraz wskazówki. Plakaty z pozytywnym hasłem profilaktycznym zniechęcającym dzieci i młodzież do palenia papierosów i picia alkoholu uświadamiały, że nie warto tracić pieniędzy i zdrowia na używki. Ulotki wyjaśniały, czym jest alkohol i w jaki sposób wpływa na organizm człowieka. Dostarczały rzetelnych informacji o negatywnym działaniu substancji chemicznych znajdujących się w papierosach i e-papierosach.

Pokazywały czym jest picie ryzykowne i picie szkodliwe. Tłumaczyły czym jest porcja czystego alkoholu. Podpowiadały, gdzie szukać pomocy, kiedy tracimy kontrolę nad piciem. Namawiały do regularnych badań profilaktycznych. Poruszały temat DDA (dorosłe dzieci alkoholików).

Materiały profilaktyczne zakupiono ze środków finansowych pochodzących z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

 

 

Odsłony: 3818