Ułatwienia dostępu

tel./fax 94 36 475 64 | sekretariat@gops.slawoborze.pl       

Dyżury specjalistów

Potrzebujesz pomocy prawnej, psychologicznej lub terapeutycznej?

Umów się na wizytę!

Przemoc domowa

Doświadczasz lub byłeś świadkiem przemocy domowej?

Zgłoś się do nas!

Telefony zaufania

Dowiedz się gdzie i jak możesz uzyskać pomoc.

Wykaz numerów telefonów.

Rejony pracy socjalnej

Skontaktuj się z pracownikiem socjalnym z Twojego rejonu.

Sprawdź swój rejon!


Baza instytucji oferujących bezpłatną pomoc


Okres pandemii wprowadził do naszego życia zupełnie inne niż dotychczas nam znane zasady funkcjonowania. Dostosowujemy się do obowiązujących zasad postępowania czy też ograniczeń w przestrzeni publicznej oraz prywatnej. Miejscem na edukację, zabawę, pracę i odpoczynek jest dziś nasz dom. Ten przedłużający się wspólny czas, budzi liczne przeciążenia, wywołujące rozdrażnienia czy nawet frustrację. Dla wszystkich, w życiu których pojawiły się trudności, którzy poszukują wsparcia powstała baza ofert nieodpłatnej pomocy, m.in. terapeutycznej, psychologicznej, prawniczej z której mogą skorzystać całe rodziny, w każdym czasie.

 

Telefon zaufania Fundacji "Znajdź Pomoc"

Grafika ilustracyjna
"Czujesz stres wywołany sytuacją związaną z koronawirusem?"


"Odczuwasz niepokój, niepewność, poczucie zagrożenia, dezinformacji?"

"Martwi Cię izolacja społeczna, problem z dostępem do codziennych produktów, masz trudności finansowe? Czujesz przygnębienie, masz obniżony nastrój, nietypowe myśli?"

ZADZWOŃ na bezpłatny numer telefonu 800 220 280

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach: 17:00-20:00


Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Grafika ilustracyjna
Zasady ABCD funkcjonowania Telefonu 116 111:

  • Anonimowo – dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
  • Bezpłatnie – połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
  • Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie t potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.
  • Dyskretnie - wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.


Na jaki temat można porozmawiać lub napisać?

  •     Skontaktuj się w chwili, gdy potrzebujesz wsparcia i rozmowy o tym, co jest dla Ciebie ważne lub sprawia Ci kłopot,
  •     możesz porozmawiać o przyjaźni, miłości, kontaktach z rodzicami, czy problemach w szkole,
  •     czujesz złość, smutek, zniechęcenie, żal - podziel się tym, co właśnie przeżywasz,
  •     dojrzewasz i masz związane z tym pytania,
  •     doświadczasz przemocy lub jesteś w niebezpiecznej sytuacji,
  •     jest jakiś inny problem, którym chcesz się podzielić.


Konsultanci 116 111 czekają na Twój telefon!


Nie będą Cię oceniać ani pouczać. Wysłuchają Twojego problemu i razem z Tobą zastanowią się nad najlepszym jego rozwiązaniem!

ZADZWOŃ na bezpłatny numer telefonu 116 111

Telefon działa przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 12:00 – 2:00

Można także zarejestrować się na stronie https://116111.pl/ oraz napisać wiadomość e-mail.


Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Grafika ilustracyjna


Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwoisty charakter z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on również rolę telefonu interwencyjnego. Psycholodzy, pedagodzy, prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

ZADZWOŃ na bezpłatny numer telefonu 800 12 12 12

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:15 do 20:00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.



Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

Grafika ilustracyjna


Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci
to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

ZADZWOŃ na bezpłatny numer telefonu 800 100 100

Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00, pomoc online dostępna pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Strona: www.800100100.pl



Pomarańczowa Linia - porady i konsultacje dla rodziców, których dzieci sięgają po alkohol

Grafika ilustracyjna

Pomarańczowa linia to grupa osób zajmujących się profesjonalnie pomaganiem dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z eksperymentowaniem z alkoholem oraz innymi środkami zmieniającymi nastrój i zachowania. Głównym celem jest wstępna konsultacja telefoniczna lub on-line oraz pomoc w dotarciu do specjalistycznych placówek zajmujących się tego rodzaju problematyką.

ZADZWOŃ na bezpłatny numer telefonu 801 140 068, 800 140 068

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00. Jeśli nie chcesz dzwonić – napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.



Fundacja Nagle Sami

Grafika ilustracyjna

Linia wsparcia adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady. Zadaniem dyżurujących psychologów jest podejmować interwencje w sytuacjach nagłych, a także pomagać w podejmowaniu decyzji o ewentualnej dalszej terapii.

ZADZWOŃ na bezpłatny numer telefonu 0 800 108 108

Infolinia czynna w dni powszednie od 14.00 do 20.00

http://www.naglesami.org.pl/



Kryzysowy Telefon Zaufania - wsparcie psychologiczne

Grafika ilustracyjna


Kryzysowy Telefon Zaufania
116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

ZADZWOŃ na bezpłatny numer telefonu 116 123

Infolinia czynna codziennie od 14:00 do 20:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.



 Marzena Skraburska
– pracownik socjalny